LM4663MT/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4663MT/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4663MT/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4663MT/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 2.1W D 24TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 24-TSSOP |
| Series: | Boomer® |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones |
| Other Names: | *LM4663MT *LM4663MT/NOPB LM4663MT LM4663MT-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 2.1W x 2 @ 4 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Shutdown, Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class D 24-TSSOP |
| Base Part Number: | LM4663 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4663MT/NOPB, use the request quote form to request LM4663MT/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4663MT/NOPB.The price and lead time for LM4663MT/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4663MT/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
