LM4652TF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4652TF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4652TF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4652TF |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Audio Amp Speaker 1-CH Mono 170W Class-D 15-Pin (15+Tab) TO-220 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.074 | $1.873 | $1.689 | $1.652 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | ±22 V ~ 44 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | TO-220-15 Isolated |
| Series: | Overture™ |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | TO-220-15 Isolated Tab, Formed Leads |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | *LM4652TF |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 170W x 1 @ 4 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Depop, Shutdown, Standby |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D TO-220-15 Isolated |
| Base Part Number: | LM4652 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4652TF, use the request quote form to request LM4652TF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4652TF.The price and lead time for LM4652TF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4652TF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
