LCY H9PP-7J6K-5F5G-1-350-R18-Z
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LCY H9PP-7J6K-5F5G-1-350-R18-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LCY H9PP-7J6K-5F5G-1-350-R18-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LCY H9PP-7J6K-5F5G-1-350-R18-Z |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED OSLON YELLOW FLAT BLACK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.85 | $3.212 | $2.698 | $2.313 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $2.056 | $1.863 | $1.709 | |||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.85V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Thermal Resistance of Package: | 6°C/W |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.148" L x 0.148" W (3.75mm x 3.75mm) |
| Series: | OSLON® Black Flat |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 1515 (3838 Metric) |
| Other Names: | 475-3408-1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 73 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.032" (0.80mm) |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 73 lm (Typ) |
| Detailed Description: | LED Lighting Color OSLON® Black Flat Yellow 1515 (3838 Metric) |
| Current - Test: | 350mA |
| Current - Max: | 700mA |
| Color: | Yellow |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LCY H9PP-7J6K-5F5G-1-350-R18-Z, use the request quote form to request LCY H9PP-7J6K-5F5G-1-350-R18-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LCY H9PP-7J6K-5F5G-1-350-R18-Z.The price and lead time for LCY H9PP-7J6K-5F5G-1-350-R18-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LCY H9PP-7J6K-5F5G-1-350-R18-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
