LCY CLBP-KXKZ-5F5G-1
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LCY CLBP-KXKZ-5F5G-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LCY CLBP-KXKZ-5F5G-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LCY CLBP-KXKZ-5F5G-1 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED OSLON SIGNAL YELLOW 2SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 600 pcs | 1200 pcs | 3000 pcs | 6000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.47 | $1.263 | $1.194 | $1.148 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.95V |
| Viewing Angle: | 125° |
| Thermal Resistance of Package: | 9.6°C/W |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Series: | OSLON® Signal |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Other Names: | 475-3407-2 LCY CLBP-KXKZ-5F5G-1 LCY CLBP-KXKZ-5F5G-1-ND LCYCLBP-KXKZ-5F5G-1-350-R18-Z Q65111A4316 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 89 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.070" (1.77mm) |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 92 lm (71 lm ~ 112 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting Color OSLON® Signal Yellow 1212 (3030 Metric) |
| Current - Test: | 350mA |
| Current - Max: | 1A |
| Color: | Yellow |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LCY CLBP-KXKZ-5F5G-1, use the request quote form to request LCY CLBP-KXKZ-5F5G-1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LCY CLBP-KXKZ-5F5G-1.The price and lead time for LCY CLBP-KXKZ-5F5G-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LCY CLBP-KXKZ-5F5G-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

