LCY TWTG-VIAZ-5F5G-1
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LCY TWTG-VIAZ-5F5G-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LCY TWTG-VIAZ-5F5G-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LCY TWTG-VIAZ-5F5G-1 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED YELLOW DIFFUSED 2PLCC SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 8000 pcs | 16000 pcs | 24000 pcs | 56000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.195 | $0.188 | $0.185 | $0.178 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | - |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.05V |
| Viewing Angle: | 110° |
| Supplier Device Package: | 2-PLCC |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Series: | TOPLED |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-PLCC |
| Other Names: | 475-3409-2 LCY TWTG-VIAZ-5F5G-1-ND Q65111A6975 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Millicandela Rating: | 1385mcd |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 2.4mm |
| Lens Color: | Yellow |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 1.86mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Yellow LED Indication - Discrete 3.05V 2-PLCC |
| Current - Test: | 20mA |
| Configuration: | Standard |
| Color: | Yellow |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LCY TWTG-VIAZ-5F5G-1, use the request quote form to request LCY TWTG-VIAZ-5F5G-1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LCY TWTG-VIAZ-5F5G-1.The price and lead time for LCY TWTG-VIAZ-5F5G-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LCY TWTG-VIAZ-5F5G-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



