L717TWD24W7PP3SY
Buy L717TWD24W7PP3SY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L717TWD24W7PP3SY
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB PLUG 24POS VERT SLDR
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:5 (DD, D) - 24W7
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Series:TW
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:2
Number of Positions:24 (17 + 7 Power)
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Housing Material:Thermoplastic
Flange Feature:Housing/Shell (Unthreaded)
Features:Grounding Indents
Detailed Description:24 (17 + 7 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Current Rating:7.5A