L6R200DM-480-C14
Buy L6R200DM-480-C14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L6R200DM-480-C14
Manufacturer Curtis Industries
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 200W
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Output:48V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:8.03" L x 3.19" W x 1.67" H (204.0mm x 81.0mm x 42.4mm)
Series:Tri-Mag®, L6R200DM (200W)
Region Utilized:International
Power (Watts):200W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Other Names:364-1613
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:48V 200W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):4.17A
Cord Length:59" (1.50m)