L6R200D-560-C14
Curtis Industries
L6R200D-560-C14
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L6R200D-560-C14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L6R200D-560-C14
Manufacturer Curtis Industries
Description 200W DESK-TOP POWER SUPPLY - ITE
(In US Dollars)
150 pcs
Data sheet
Weight:1.874 lb (850.0g)
Voltage - Output:56V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:7.20" L x 3.19" W x 1.65" H (183.0mm x 81.0mm x 42.0mm)
Series:Tri-Mag®, L6R200D (200W)
Region Utilized:International
Power (Watts):200W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:56V 200W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):3.58A
Cord Length:59" (1.50m)