L2C5-30901205F1300
Buy L2C5-30901205F1300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L2C5-30901205F1300
Manufacturer LUMILEDS
Description LUXEON COB GEN 4
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 95 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Viewing Angle:115°
Type:Chip On Board (COB)
Temperature - Test:85°C
Size / Dimension:20.00mm L x 24.00mm W
Series:LUXEON CoB Core Range Gen 4
Packaging:Tube
Other Names:1416-2031
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:129 lm/W
Light Emitting Surface (LES):13.00mm Diameter
Lens Type:Flat
Height:1.50mm
Flux @ Current/Temperature - Test:2708 lm (Typ)
Features:-
Current - Test:600mA
Current - Max:1.2A