L2C5-30901205E13C0
LUMILEDS
L2C5-30901205E13C0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L2C5-30901205E13C0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L2C5-30901205E13C0
Manufacturer LUMILEDS
Description LED COB LUXEON WHITE 3000K SQ
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35.3V
Viewing Angle:115°
Type:Chip On Board (COB)
Temperature - Test:85°C
Size / Dimension:20.00mm L x 24.00mm W
Series:LUXEON CoB, CrispWhite Gen 2
Packaging:Tube
Other Names:1416-1943-5
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:97 lm/W
Light Emitting Surface (LES):13.00mm Diameter
Lens Type:Flat
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:1.50mm
Flux @ Current/Temperature - Test:2050 lm (Typ)
Features:-
Current - Test:600mA