L2C5-30901205E13CL
Buy L2C5-30901205E13CL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L2C5-30901205E13CL
Manufacturer LUMILEDS
Description LED COB 3000K 90CRI WHITE
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Viewing Angle:115°
Type:Chip On Board (COB)
Temperature - Test:85°C
Size / Dimension:20.00mm L x 24.00mm W
Series:LUXEON CoB Core Range Gen 3
Packaging:Tube
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Light Emitting Surface (LES):13.00mm Diameter
Lens Type:Flat
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:1.50mm
Flux @ Current/Temperature - Test:-
Features:-
Current - Test:600mA
Current - Max:1.2A