KZE63VB681M12X40LL
Nippon Chemi-Con
KZE63VB681M12X40LL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KZE63VB681M12X40LL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KZE63VB681M12X40LL
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Series:KZE
Ripple Current @ Low Frequency:1.68A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.8A @ 100kHz
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Impedance:21 mOhms
Height - Seated (Max):1.575" (40.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:680µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:680µF