KR16TT191008
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KR16TT191008 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KR16TT191008 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KR16TT191008 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | FERRITE CORE 68 OHM SOLID 10MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Round |
|---|---|
| Series: | TT |
| Ratings: | - |
| Outer Dimension: | 0.728" Dia (18.50mm) |
| Other Names: | P11375 P11375-ND P12724 |
| Mounting Type: | Free Hanging |
| Material: | - |
| Length: | 0.315" (8.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inner Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Impedance @ Frequency: | 68 Ohm @ 100MHz |
| Detailed Description: | Solid Free Hanging Ferrite Core 68 Ohm @ 100MHz ID 0.394" Dia (10.00mm) OD 0.728" Dia (18.50mm) Length 0.315" (8.00mm) |
| Design: | Solid |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KR16TT191008, use the request quote form to request KR16TT191008 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KR16TT191008.The price and lead time for KR16TT191008 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KR16TT191008.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
