KR16TT160918
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KR16TT160918 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KR16TT160918 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KR16TT160918 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | FERRITE CORE 110 OHM SOLID 9MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Round |
|---|---|
| Series: | TT |
| Ratings: | - |
| Outer Dimension: | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Other Names: | P11370 P11370-ND P12719 |
| Mounting Type: | Free Hanging |
| Material: | - |
| Length: | 0.709" (18.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inner Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Impedance @ Frequency: | 110 Ohm @ 100MHz |
| Detailed Description: | Solid Free Hanging Ferrite Core 110 Ohm @ 100MHz ID 0.354" Dia (9.00mm) OD 0.630" Dia (16.00mm) Length 0.709" (18.00mm) |
| Design: | Solid |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KR16TT160918, use the request quote form to request KR16TT160918 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KR16TT160918.The price and lead time for KR16TT160918 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KR16TT160918.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
