KR16TT221410
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KR16TT221410 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KR16TT221410 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KR16TT221410 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | FERRITE CORE 60 OHM SOLID 14MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Round |
|---|---|
| Series: | TT |
| Ratings: | - |
| Outer Dimension: | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Other Names: | P11381 |
| Mounting Type: | Free Hanging |
| Material: | - |
| Length: | 0.394" (10.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inner Dimension: | 0.551" Dia (14.00mm) |
| Impedance @ Frequency: | 60 Ohm @ 100MHz |
| Detailed Description: | Solid Free Hanging Ferrite Core 60 Ohm @ 100MHz ID 0.551" Dia (14.00mm) OD 0.866" Dia (22.00mm) Length 0.394" (10.00mm) |
| Design: | Solid |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KR16TT221410, use the request quote form to request KR16TT221410 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KR16TT221410.The price and lead time for KR16TT221410 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KR16TT221410.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
