KAL10JB4R00
Stackpole Electronics, Inc.
KAL10JB4R00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KAL10JB4R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KAL10JB4R00
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES CHAS MNT 4 OHM 5% 12.5W
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Series:KAL
Resistance:4 Ohms
Power (Watts):12.5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:KAL 10 4 5% B