KAL250FB10R0
Stackpole Electronics, Inc.
KAL250FB10R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KAL250FB10R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KAL250FB10R0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES CHAS MNT 10 OHM 1% 250W
(In US Dollars)
30 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Size / Dimension:4.498" L x 3.032" W (114.00mm x 77.00mm)
Series:KAL
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):250W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:KAL 250 10 1% B