JMJ325KB7476KMHT
Taiyo Yuden
JMJ325KB7476KMHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy JMJ325KB7476KMHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. JMJ325KB7476KMHT
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:M
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:587-4242-2
CE JMJ325KB7476KMHT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Detailed Description:47µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:47µF