GRM32DR72E224KW01L
Murata Electronics
GRM32DR72E224KW01L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GRM32DR72E224KW01L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GRM32DR72E224KW01L
Manufacturer Murata
Description Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 uF, 250 V, ± 10%, X7R, 1210 [3225 Metric]
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 48860 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:GRM
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:490-3545-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Features:-
Detailed Description:0.22µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:0.22µF