INA300AIDSQT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA300AIDSQT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INA300AIDSQT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INA300AIDSQT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 36V current sense comparator 10-WSON -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.262 | $1.139 | $1.027 | $1.005 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 10-SON (2x2) |
| Series: | - |
| Sensing Method: | High/Low-Side |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | 296-37474-2 INA300AIDSQT-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Current Sense |
| Detailed Description: | Current Sense Regulator High/Low-Side 10-SON (2x2) |
| Current - Output: | - |
| Base Part Number: | INA300 |
| Accuracy: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INA300AIDSQT, use the request quote form to request INA300AIDSQT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA300AIDSQT.The price and lead time for INA300AIDSQT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INA300AIDSQT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
