INA300AIDGSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA300AIDGSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. INA300AIDGSR
Manufacturer N/A
Description IC COMPARATOR BIDIR 10VSSOP / Overcurrent-Protection, Current-Sense Comparator
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 19778 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Input:2.7 V ~ 5.5 V
Supplier Device Package:10-VSSOP
Series:-
Sensing Method:High/Low-Side
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Other Names:296-47259-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C