INA301A1QDGKTQ1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA301A1QDGKTQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INA301A1QDGKTQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INA301A1QDGKTQ1 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | AEC-Q100, 36V, 550kHz, 4V/s, high-precision current sense amplifier w/ comparator 8-VSSOP -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.74 | $2.474 | $2.231 | $2.183 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 0 V ~ 36 V |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | 8-VSSOP |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| RoHS Status: | Digi-Reel® |
| Regulator Topology: | - |
| Polarization: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output: | Current Monitor |
| Other Names: | 296-44650-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | INA301A1QDGKTQ1 |
| Expanded Description: | Current Monitor Regulator High/Low-Side 8-VSSOP |
| Digits or Characters: | - |
| Description: | CURRENT SHUNT MONITOR |
| Accuracy: | High/Low-Side |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INA301A1QDGKTQ1, use the request quote form to request INA301A1QDGKTQ1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA301A1QDGKTQ1.The price and lead time for INA301A1QDGKTQ1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INA301A1QDGKTQ1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
