ILHB1806ER600V
Vishay Precision Group
ILHB1806ER600V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILHB1806ER600V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ILHB1806ER600V
Manufacturer Vishay
Description Ind High Current Bead Shielded Multi-Layer 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 6A 1806 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 51525 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Series:ILHB
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1806 (4516 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency:60 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.071" (1.80mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):20 mOhm
Current Rating (Max):6A