ILHB1206ER501V
Dale / Vishay
ILHB1206ER501V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILHB1206ER501V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ILHB1206ER501V
Manufacturer Dale / Vishay
Description FERRITE BEAD 500 OHM 1206 1LN
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs9000 pcs15000 pcs30000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ILHB
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:541-2305-2
ILHB1206ER501V-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency:500 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.051" (1.30mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):60 mOhm
Current Rating (Max):2.5A