ILHB1812ER121V
Vishay Precision Group
ILHB1812ER121V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILHB1812ER121V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ILHB1812ER121V
Manufacturer Vishay
Description Ferrite Beads Multi-Layer High Current 120Ohm 25% 100MHz 6A 20mOhm DCR 1812 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 60739 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:ILHB
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:541-2308-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.069" (1.75mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):20 mOhm
Current Rating (Max):6A