ILHB1812ER121V
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILHB1812ER121V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILHB1812ER121V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ILHB1812ER121V |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | Ferrite Beads Multi-Layer High Current 120Ohm 25% 100MHz 6A 20mOhm DCR 1812 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.241 | $0.218 | $0.196 | $0.192 | ||
Specifications
Data sheet
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
|---|---|
| Series: | ILHB |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Other Names: | 541-2308-6 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Lines: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance @ Frequency: | 120 Ohms @ 100MHz |
| Height (Max): | 0.069" (1.75mm) |
| Filter Type: | - |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 20 mOhm |
| Current Rating (Max): | 6A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ILHB1812ER121V, use the request quote form to request ILHB1812ER121V pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILHB1812ER121V.The price and lead time for ILHB1812ER121V depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ILHB1812ER121V.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
