ILB1206ER151V
Vishay Precision Group
ILB1206ER151V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILB1206ER151V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ILB1206ER151V
Manufacturer Vishay
Description Ind Bead Shielded Multi-Layer 150Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 1206 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 93962 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ILB-1206
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:541-2281-2
ILB1206ER151V-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency:150 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.051" (1.30mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):200 mOhm
Current Rating (Max):300mA