ILB1206ER600V
Dale / Vishay
ILB1206ER600V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILB1206ER600V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ILB1206ER600V
Manufacturer Dale / Vishay
Description FERRITE BEAD 60 OHM 1206 1LN
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ILB-1206
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:541-2602-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency:60 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.051" (1.30mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):100 mOhm
Current Rating (Max):600mA