ILB1206ER121V
Dale / Vishay
ILB1206ER121V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILB1206ER121V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ILB1206ER121V
Manufacturer Dale / Vishay
Description FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs9000 pcs15000 pcs30000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ILB-1206
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:541-2601-2
ILB1206ER121V-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.051" (1.30mm)
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):200 mOhm
Current Rating (Max):400mA