ICS952001AFLF
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS952001AFLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ICS952001AFLF
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC TIMING CTRL HUB P4 48-SSOP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Supplier Device Package:48-SSOP
Series:TCH™
Ratio - Input:Output:1:20
Packaging:Tube
Package / Case:48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
PLL:Yes
Output:Clock
Other Names:952001AFLF
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Main Purpose:Intel CPU, Timing Control Hub™
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input:Crystal
Frequency - Max:200MHz