ICS951901AFLF
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS951901AFLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS951901AFLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS951901AFLF |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | IC Freq Generator/buffer 48-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-SSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:28 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| PLL: | Yes |
| Output: | Clock |
| Other Names: | 951901AFLF |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | Intel CPU Servers |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Crystal |
| Frequency - Max: | 166.65MHz |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | ICS951901 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS951901AFLF, use the request quote form to request ICS951901AFLF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS951901AFLF.The price and lead time for ICS951901AFLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS951901AFLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


