HIF2E-50D-2.54RB
Buy HIF2E-50D-2.54RB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HIF2E-50D-2.54RB
Manufacturer Hirose
Description CONN HOUSING 50POS 2.54MM DUAL
Data sheet
Wire Gauge:28 AWG
Series:HIF2E
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:50
Features:-
Detailed Description:50 Position Ribbon Cable, DIP Header Connector Black IDC 28 AWG Through Hole
Cable Termination:IDC
Cable Pitch:0.050" (1.27mm)
Board-Side Pitch:0.100" (2.54mm)