GT.75X156P2
HellermannTyton
GT.75X156P2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GT.75X156P2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GT.75X156P2
Manufacturer HellermannTyton
Description GRIP TIE 15X.75" BLUE
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Hook and Loop - Tie
Width:0.750" (19.05mm)
Tensile Strength:50 lbs (22.68 kg)
Series:-
Packaging:10 per Pkg
Other Names:854-44382
Length - Approximate:15.00"
Length - Actual:1.250' (381.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:Hook and Loop - Tie Blue 3.88" (98.55mm) 0.750" (19.05mm) 50 lbs (22.68 kg) 1.250' (381.00mm)
Color:Blue
Bundle Diameter:3.88" (98.55mm)