GT PSLR31.13-LSLU-T1T2-1-150-R18
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GT PSLR31.13-LSLU-T1T2-1-150-R18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GT PSLR31.13-LSLU-T1T2-1-150-R18
Manufacturer OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Description LED DURIS S 5 GREEN 540NM 2SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 210 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Wavelength:540nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):6.25V
Viewing Angle:120°
Thermal Resistance of Package:17°C/W
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series:DURIS® S 5
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Other Names:475-3184-1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lumens/Watt @ Current - Test:171 lm/W
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Flux @ Current/Temperature - Test:160 lm (Typ)
Detailed Description:LED Lighting Color DURIS® S 5 Green 540nm 1212 (3030 Metric)
Current - Test:150mA
Current - Max:200mA