GT CSHPM1.13-LQLT-45-0-350-R18-TH
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GT CSHPM1.13-LQLT-45-0-350-R18-TH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GT CSHPM1.13-LQLT-45-0-350-R18-TH
Manufacturer OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Description LED OSLON SSL SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength:528nm (Typ)
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.7V
Viewing Angle:150°
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series:OSLON® SSL 150
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Other Names:GTCSHPM1.13-LQLT-45-0-350-R18-TH
Q65112A4844
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Lumens/Watt @ Current - Test:151 lm/W
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.063" (1.61mm)
Flux @ Current/Temperature - Test:143 lm (121 lm ~ 164 lm)
Detailed Description:LED Lighting Color OSLON® SSL 150 Green 528nm (Typ) 1212 (3030 Metric)
Current - Test:350mA
Current - Max:1A