GT CS8PM1.13-LQLS-45-1-350-R18-LM
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GT CS8PM1.13-LQLS-45-1-350-R18-LM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GT CS8PM1.13-LQLS-45-1-350-R18-LM
Manufacturer OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Description LED OSLON SSL SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength:528nm (513nm ~ 543nm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.7V
Viewing Angle:80°
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series:OSLON® SSL 80
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Other Names:GTCS8PM1.13-LQLS-45-1-350-R18-LM
Q65112A2380
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Lumens/Watt @ Current - Test:144 lm/W
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.091" (2.31mm)
Flux @ Current/Temperature - Test:136 lm (121 lm ~ 150 lm)
Detailed Description:LED Lighting Color OSLON® SSL 80 Green 528nm (513nm ~ 543nm) 1212 (3030 Metric)
Current - Test:350mA
Current - Max:1A