FVT10006E2R000JE
Electro-Films (EFI) / Vishay
FVT10006E2R000JE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FVT10006E2R000JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FVT10006E2R000JE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES CHAS MNT 2 OHM 5% 100W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 192 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Size / Dimension:0.750" Dia x 6.500" L (19.05mm x 165.10mm)
Series:FVT
Resistance:2 Ohms
Power (Watts):100W