FVT05006E500R0JE
Electro-Films (EFI) / Vishay
FVT05006E500R0JE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FVT05006E500R0JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FVT05006E500R0JE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES CHAS MNT 500 OHM 5% 50W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 248 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:0.563" Dia x 4.000" L (14.30mm x 101.60mm)
Series:FVT
Resistance:500 Ohms
Power (Watts):50W