FVT05006E2R000JE
Electro-Films (EFI) / Vishay
FVT05006E2R000JE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FVT05006E2R000JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FVT05006E2R000JE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES CHAS MNT 2 OHM 5% 50W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 188 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Size / Dimension:0.563" Dia x 4.000" L (14.30mm x 101.60mm)
Series:FVT
Resistance:2 Ohms
Power (Watts):50W