FVT20020E250R0JE
Electro-Films (EFI) / Vishay
FVT20020E250R0JE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FVT20020E250R0JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FVT20020E250R0JE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES CHAS MNT 250 OHM 5% 225W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 153 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:1.125" Dia x 10.500" L (28.58mm x 266.70mm)
Series:FVT
Resistance:250 Ohms
Power (Watts):225W