FGJ.3B.330.CLLD10Z
Buy FGJ.3B.330.CLLD10Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FGJ.3B.330.CLLD10Z
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG FMALE 30POS SOLDER CUP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:330
Orientation:J
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:30
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:30 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold
Current Rating:3.5A
Color:Silver
Cable Opening:0.362" ~ 0.394" (9.20mm ~ 10.00mm)