FGJ.3B.326.CYMD10
Buy FGJ.3B.326.CYMD10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FGJ.3B.326.CYMD10
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG FMALE 26POS GOLD CRIMP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:326
Shell Material:Brass
Shell Finish:Chrome
Series:3B
Packaging:Bulk
Orientation:J
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:26
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:26 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:4A
Color:Silver
Cable Opening:0.362" ~ 0.394" (9.20mm ~ 10.00mm)