FGJ.3B.324.CLLD62
Buy FGJ.3B.324.CLLD62 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FGJ.3B.324.CLLD62
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG FMALE 24POS SOLDER CUP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:324
Orientation:J
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:24
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:24 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold
Current Rating:4A
Color:Silver
Cable Opening:0.193" ~ 0.244" (4.90mm ~ 6.20mm)