FG20X7R1C226MRT06
TDK Corporation
FG20X7R1C226MRT06
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FG20X7R1C226MRT06 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FG20X7R1C226MRT06
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 22UF 16V X7R RADIAL
(In US Dollars)
1500 pcs3000 pcs4500 pcs
10500 pcs15000 pcs37500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Series:FG
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:445-173294
445-173294-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.276" (7.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:22µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:22µF