FDSD0420-H-2R2M=P3
Murata Electronics
FDSD0420-H-2R2M=P3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FDSD0420-H-2R2M=P3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FDSD0420-H-2R2M=P3
Manufacturer Murata Electronics
Description FIXED IND 2.2UH 3.6A 47 MOHM SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Shielding:Shielded
Series:FDSD0420
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:490-10864-1
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:2.2µH
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:2.2µH Shielded Wirewound Inductor 3.6A 47 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):47 mOhm Max
Current Rating:3.6A
Current - Saturation:4.1A