FDSD0420D-100M=P3
Murata Electronics
FDSD0420D-100M=P3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FDSD0420D-100M=P3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FDSD0420D-100M=P3
Manufacturer Murata Electronics
Description FIXED IND 10UH 1.7A 200 MOHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Shielding:Shielded
Series:FDS0420
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:490-13181-1
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Metal
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:10µH
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:10µH Shielded Inductor 1.7A 200 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):200 mOhm Max
Current Rating:1.7A
Current - Saturation:3.3A