F862BS334K310Z
KEMET
F862BS334K310Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F862BS334K310Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F862BS334K310Z
Manufacturer KEMET
Description CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs561 pcs
1122 pcs2805 pcs5049 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.394" W (18.00mm x 10.00mm)
Series:F862
Ratings:X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:399-12368
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:28 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.630" (16.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.33µF