F6W0.50WH
Techflex
F6W0.50WH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F6W0.50WH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F6W0.50WH
Manufacturer Techflex
Description SELF WRAP 1/2" X 300' WHITE
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Width:-
Wall Thickness:0.027" (0.69mm)
Series:F6® Woven Wrap
Operating Temperature:-70°C ~ 125°C
Liquid Protection:-
Length:300' (91.44m)
Environment Protection:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:0.500" (12.70mm)