F6W0.50WH75
Techflex
F6W0.50WH75
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F6W0.50WH75 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F6W0.50WH75
Manufacturer Techflex
Description SELF WRAP 1/2" X 75' WHITE
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
20 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Width:-
Wall Thickness:0.027" (0.69mm)
Series:F6® Woven Wrap
Other Names:1030-1522
F6W0.50WH75-ND
Operating Temperature:-70°C ~ 125°C
Liquid Protection:-
Length:75.00' (22.86m)
Environment Protection:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:0.500" (12.70mm)