F17733332000
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F17733332000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F17733332000
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.033UF 630VDC AXIAL
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:253V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.236" Dia x 0.748" L (6.00mm x 19.00mm)
Series:F1773
Ratings:X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:17733332000
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 253V 630V Polyester, Metallized Axial
Capacitance:0.033µF