F17733332900
Buy F17733332900 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F17733332900
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.033UF 630VDC AXIAL
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:253V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.236" Dia x 0.748" L (6.00mm x 19.00mm)
Package / Case:Axial
Other Names:17733332900
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 253V 630V Polyester, Metallized Axial
Capacitance:0.033µF